Barış Elçisi İlçemizede Uğradı.

Yayınlanma Haberler

 

 

Dünya barışı için 2013’te Arjantin’den başladığı yürüyüşünü Kudüs’te sonlandıracak olan ve bugüne kadar 7 bin kilometre yol yürüyen barış elçisi İtalyan İgnacio, Susurluk Belediyesi’ni de ziyaret etti.

İtalyan barış elçisi İgnacio İstanbul’a geldi. 2013’te Arjantin’den başladığı yürüyüş serüvenini devam ettiren İgnacio, gittiği ülkelerin belediyelerini de ziyaret ediyor. Susurluk Belediyesi’ne de gelen İgnacio’yu Belediye Başkan Yardımcısı Celal KIR karşıladı. İtalyan elçi, dünya barışında farkındalık yaratmak gayesiyle dünyayı dolaşmaya karar verdiğini söyleyerek, Türkiye’de ve Susurluk’ta gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade etti.

Başkan Yardımcısı KIR ayrıca dünya barışı için destek veren diğer belediyelerin mührünün yanına Susurluk Belediyesi’nin mührünü de bastı.

Arjantinli Yolcu Barış Elçisi olarak İtalyadan yola çıktığını Fransa Ve Balkan Ülkelerinden Sonra Türkiyeye Gelerek İstanbul, Bursa ve ardından ilçemize uğradığını ve buradan da İzmir, Antalya ve Kıbrıs 'a giderek oradanda israile gideceğini anlattı. İlçemize gelmeden önce Bursada İtfaiye Ekipleri tarafından ağırlandığını İtfaiye Müdürünün kendisine İlyas ismini koyduğunu söyledi. Her uğradığı noktalardan barış mesajı alan Gustava 'ya bir barış mesajıda Başkan Yardımcısı Celal KIR tarafından yazılarak teslim edildi . Önce karnı doyurulan Gustava 'ya ardından Belediyemiz tarafından yolculuk boyunca en çok ihtiyaç duyacağı 1 çift ayakkabı hediye edildi. Ardından misafirimizi yolculuğuna kaldığı yerden devam etmesi için uğurladık .giderkende türkçe olarak teşekkür ederek belediyemizden ayrıldı.

2013 Yılında Arşantin S.J Pie, de Port, Fatima, Lisboa, Madrit, Leon, Ovedio, İrun, Laurdes,Toloun, Mongınebro, Val Di Sussa Torino, Assısı, Roma, Monte Santiago, Bızınoiz, Burazzo, Edesa, Tessalesonikı Alessandrpol, İstanbul’a kadar 7 bin kilometre yol kat ettiğini belirten İgnacio; yürüyüşünü İzmir, Hatay ve Kıbrıs’tan sonra Kudüs’te sonlandıracağını söyledi.