Kariyer Günleri Öğrenciler Tarafından Büyük İlgi Gördü

Yayınlanma Kültür

{vimeo}109789171{/vimeo}

Susurluk Belediyesinin katkılarıyla; Susurluk Mehmetçik Ortaokulu tarafından düzenlenen kariyer günleri kapsamında hazırlanan ve 5 gün süren programın sonuna gelindi.

Kariyer günleri etkinlikleri kapsamında bütün meslek gruplarından konuşmacıların  meslekleri hakkında anlatımları ve karşılıklı soru cevap  ortamında geçen etkinlik son gününde çevre ilçe ve illerden gelen Meslek ,Fen ve Anadolu Liselerinin standlar hazırlayarak okullarını tanıtımlarıyla ve Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisiyle son buldu. Etkinliğin 4.gününde Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin HIZLIOĞLU konuklarla söyleşi yaptı.

Etkinlik süresince programı sürekli takip eden ve bizzat katılan Susurluk Belediyesi Başkan Yardımcısı Celal KIR “Etkiliğin sadece ilçemiz için değil çevre il ve ilçelerde de çok dikkatle takip edildiğini ve bu sebeple bölgede ilk kez düzenlenen bu uygulamanın hem ilçemiz hem de diğer il ve ilçelerin okul yönetici ve öğrencilerine de çok faydalı olduğunu dile getirdi. Düzenlenen bu etkinlik öğrencilerimize orta okul ve lise sonrası hedefledikleri mesleklere çok daha mantıklı bilinçli ve attıkları adımları dikkatli ve doğru atmaları için çok iyi bir yol gösterici olmuştur kanaatindeyim ,bundan dolayı programı hazırlayan Mehmetçik Ortaokulu Müdürü Erkan YAVUZ, Rehber öğretmenler Serap YALÇIN ve İsmail Hakkı TUNCER 'e özellikle teşekkür ediyorum; katılımlarıyla programımızı renklendirip bilgi veren meslek grup yöneticilerine ve tüm öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.Ayrıca katılımcılara belediyemizce ikramlarda bulunuldu.